قوانین مسابقات پایان ترم دانش آموزی "رباتهای جنگجو"

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

1-  این مسابقه در یک زمین مربع شکل به ضلع 1.5 متر برگزار می­گردد. ربات­ها باید ربات حریف را به طور کامل از این مربع بیرون نمایند تا برنده باشند.

2-  زمان مسابقه 3 دقیقه است. در صورت تساوی تیم­ها در مسابقاتی که حذفی هستند ممکن است بنا به تصمیم داوران یک زمان 3 دقیقه­ای دیگر برای مبارزه مجدد در نظر گرفته شود.

3-  در مسابقات حذفی، چنانچه مسابقه با نتیجه مساوی خاتمه پیدا کند، ابتدا رباتی که قادر به حرکت نباشد حذف می­شود و اگر هر دو ربات قادر به حرکت بودند، ربات سنگین­تر حذف خواهد گردید.

4-  ربات­ها در ابتدای مسابقه باید در یک مربع 30 در 30 سانتیمتری جا بگیرند. آن­ها در طی مسابقه می­توانند بازوهایی فراتر از این اندازه داشته باشند اما در ابتدای مسابقه باید به صورت جمع شده در مربع فوق­الذکر قرار بگیرند. ارتفاع ربات محدودیتی ندارد.

  (ابعاد ربات در هنگام مسابقه به صورت خودکار و الکترونیکی میتواند حداکثر تا 50 در 50 سانتیمتر بزرگتر شود.)

5-  حداکثر ولتاژ ورودی باید 12 ولت باشد.

تبصره: رباتها می­توانند از هر سیستم و ولتاژی برای ضربه زدن به حریف استفاده کنند اما برای هل دادن ربات حریف حتما باید از ولتاژ 12 ولت استفاده نمایند.

6-  ربات­های شرکت کننده باید در ابتدای هر مسابقه قابلیت حرکت و جابجایی داشته باشند. اگر هیات داوران تشخیص بدهند که رباتی قابلیت حرکت ندارد از دور مسابقات حذف می­شود.

7-  ربات­هایی که به زمین مسابقه آسیب می­رسانند یا از روش­های مخاطره آمیز برای افراد حاضر در محل مسابقه استفاده کنند از دور رقابت­ها حذف می­شوند. (برای مثال اسپری و گاز و...) به غیر این، هر روش دیگری برای بیرون انداختن ربات­ها از زمین مسابقه مورد قبول است.

8-  تصمیم­ گیری در مورد موارد خاص و پیش بینی نشده برعهده هیات داوران مسابقه می­باشد.

9-  مسابقات در مرحله اول به صورت گروهی و بعد از آن به صورت تک حذفی برگزار خواهد شد.

10- حداکثر وزن مجاز ربات 3 کیلوگرم می­باشد.

وزن کل ربات شامل قسمت متحرک، دسته کنترل، سیم ربات و منبع تغذیه (باتری یا آداپتور) می­باشد.

11- ربات در ابتدای هر مسابقه توسط داور وزن کشی می­شود و وزن ربات تا انتها نباید تغییرات محسوسی داشته باشد.

شرکت کنندگان حق اعمال تغییراتی که موجب کاهش یا افزایش وزن ربات شوند اعم از اضافه کردن وسایلی چون هویه، فندک، پره و همانند اینها را ندارند. عوض کردن قطعاتی مانند موتور و گیربکس و تغییرات جزئی در بدنه به شرط اینکه موجب افزایش یا کاهش وزن نگردد در زمان مابین مسابقات، بلامانع است.

12- الزامی نیست که از موتور و گیربکس استاندارد (موتور و گیربکسی که داخل پکیج روبووار هست) استفاده نمایید.

13- استفاده از درایور استاندارد اجباری نیست.

14- تیمی که 2 کارت زرد بگیرد بازنده محسوب می­شود.

15- دست زدن به ربات یا کشیدن سیم و یا هر مورد دیگری که نشان از اخلال کاربر در کار ربات باشد با توجه به نکات ذکر شده، از یک کارت زرد تا باخت ربات را موجب خواهد شد.

تبصره: در شرایط حساس که ربات در آستانه خروج از زمین و باختن است، کشیدن سیم یا موارد دیگر که باعث نجات ربات شود، موجب باخت ربات از مسابقه خواهد شد.

تبصره: در شرایط عادی که رباتها از خروجی ها فاصله دارند، کشیدن سیم موجب یک کارت زرد میشود. تیمی که 2 کارت زرد بگیرد بازی را باخته است.

تبصره: چنانچه تیمی با کشیدن سیم باعث افتادن تیم دیگر شود، یک کارت زرد میگیرد و بازی از شرایط اولیه شروع خواهد شد.

16- هر تیم بعد از اعلام زمان شروع مسابقه حداکثر 1 دقیقه وقت آماده سازی دارد و بعد از 1 دقیقه باید در زمین حاضر باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

     در صورت داشتن سوال راجع به موارد فوق، میتوانید در قسمت نظرات همین تاپیک مطرح نمایید، پاسخ را نیز در قسمت نظرات دنبال کنید!!

ربات,ربات جنگجو,ساخت ربات,کلاسهای رباتیک,برگزاری کلاسهای رباتیک در تهران,روبووار,کلاسهای روبووار,مسابقات,مسابقات پایان ترم,مسابقات پایان ترم رباتیک,مسابقات جنگ رباتها,ربات جنگجو,روباتیک,ربات کوچولوی من,خرید پکیج های رباتیک در تهران,خرید ربات کوچولوی من,خرید ربات کوچولوی من در تهران,نمایندگی آراد,نمایندگی رباتیک آراد در تهران,کلاسهای رباتیک در غرب تهران,...
نویسنده : مهندس حسینی بازدید : 1033 تاريخ : شنبه 12 بهمن 1392 ساعت: 19:16